Вознесенська СЗОШ-І

Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Шкільні новини

Головна » Статті » Статті про нашу школу

Бринить, співає рідна мова!..

 Ми народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут – корінь українського народу. І де б не були українці, вони скрізь відчувають поклик рідної землі, хвилюються до сліз, зачувши рідне слово.

Україна стала рідним домом для людей різних національностей. Кожному народу дорога його мова, а нам, українцям, найближча до серця – українська. Наша рідна українська мова – це безмежний океан. Вона співуча, мелодійна, як пісня солов’я. Вона прекрасна, барвиста, наче дощова веселка.

Педагогічний колектив Вознесенської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату щодня і щохвилини доносить до своїх вихованців красу і багатство виплеканої народом у віках рідної мови, державної перлини. А коли надходить час проведення традиційної Декади української мови, всі: і учні, і педагоги з натхненням готуються та беруть найактивнішу участь у всіх її заходах.

В нинішньому навчальному році відкриття Декади пройшло надзвичайно урочисто: з піснями, флеш-мобом «Краща мова єднання!». Захоплення, високий рівень відкриття Декади підхопили учні та разом з вчителями, вихователями поринули у цікаві, яскраві, феєричні уроки, конкурси, вікторини. З натхненням понад 30 кращих читців школи продемонстрували свою майстерність в конкурсі кращих декламаторів «Дзвенить струмочком рідна мова». Поетичним словом діти підтвердили щиру любов до України, її мови, полум’яної творчості Т.Г. Шевченка, Лесі Українки, до творчості сучасних українських поетів.

Справжнім вибухом талановитості, креативності став фестиваль «Українська пісня – душа народу». Учні не лише співали, а й інсценували українські пісні. Дзвінкі дитячі голоси, рольова гра, вдало підібрані яскраві костюми раз-по-раз нагороджувались дружніми оплесками, веселими усмішками, щирим захопленням присутніх.

Великий інтерес у дітей викликає творчість видатної народної художниці Катерини Білокур. Саме їй вчителі української мови, образотворчого мистецтва Гонтаренко Л.І., Петрова В.М. присвятили бінарний урок з учнями 8-х класів «Чарівниця з Богданівки». Це був незвичайний урок, наповнений яскравим поетичним словом, милуванням картинами Катерини Білокур та художньою творчістю, залученням дітей до образотворчого мистецтва.

З хвилюванням учні, педагоги зустрічали в школі наших талановитих місцевих поетів, піснярів, гумористів: В.С. Гаврюшенка, Л.В. Возняк, М.Д. Труша. З тривогою та болем в серцях прозвучали з уст шановних гостей вірші, пісні єднання, підтримки нашим воїнам, серед яких мужньо захищають сьогодні на сході рідну землю і земляки-вознесенці. Зустріч ще раз підтвердила, який багатий талантами наш край, як шанують, прославляють рідну мову її найкращі сини та дочки.

Колоритною прикрасою Декади стали тематичні виставки «Мова моя українська, мова моя материнська!», «З бабусиної скрині». Та найбільш вражаючим і незабутнім було завершення Декади – загальношкільне свято «Плекаймо рідну мову!», яке відбулося 21 лютого - в Міжнародний день рідної мови. У піснях та танцях, театралізованому дійстві всі учасники свята ще раз поринули у чарівний світ рідної мови. І це було так гармонійно, майстерно, щиро!

Декада закінчилась, залишивши час для приємних спогадів… Та не має меж наша палка любов до рідної мови, наша впевненість в своїй неповторності, силі духу:

Багато є в тобі щедрот,

Моя Вкраїно чорноброва,

Та лиш народ тоді народ,

Як є у нього рідна мова!

Тож плекаймо рідну українську мову – невичерпне джерело мудрості, знань, краси, духовного багатства, державності!

Гонтаренко Л.І. – вчитель української мови Вознесенської СЗОШ-І

Категорія: Статті про нашу школу | Додав: Школа-інтернат (27.02.2017)
Переглядів: 213
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]