Вознесенська СЗОШ-І

Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту

Шкільні новини

Головна » Статті » Статті про нашу школу

На вістрі уваги – проектна діяльність

       В минулому навчальному році творча група педагогів школи у складі Бащук О.С., Мараховської О.В., Євсюкова С.М., Чайчук А.В., Альміз С.С., Телевінової Л.О.  започаткувала та провела масштабний проект корекційно-розвивального спрямування «Я – Всесвіт», який охопив різноманітні сфери навчальної, позаурочної діяльності учнів. До участі в проекті були залучені всі класні колективи, які виконували тематичні пошукові завдання відповідно до тематики кожної з семи сходинок проекту.

Проект яскраво продемонстрував зацікавлене поступове пізнання кожною дитиною Всесвіту, осмислення себе частиною людства, показав вражаючі успіхи учнів різного віку в розвитку мовлення, творчих здібностей, навичок здорового способу життя.

       Кожна сходинка проекту завершувалась тематичними презентаціями, звітами пошукових груп. Ці презентації перетворились на справжні феєричні дійства. Діти - учасники проекту, навіть найбільш невпевнені, скуті перевершили наші сподівання та здивували своїми успіхами у творчості.  У своїх виступах кожна дитина, колектив заявили про себе як особистості, які справді неповторні, оригінальні і талановиті. Після неперевершеного успіху завершальної сходинки – шоу досягнень «Разом ми - сила!» ми переконались, що і у наступному навчальному році проект як дієва, цікава, результативна форма навчання, виховання дітей нам дуже потрібна.

         А нові творчі задумки продовження Проекту виникли на основі вивчення інтересів учнів та найбільш актуальних завдань навчально-виховного процесу школи.

         Назва цьогорічного Проекту - «Рівний-рівному!» найвичерпніше визначила його основні завдання: подальше оновлення навчально-виховного процесу на основі особистісно-зорієнтованого навчання, формування у дітей ключових життєвих компетентностей та розвиток особистісних рис, творчих здібностей кожного учасника. Важлива умова роботи учнів над проектом – це можливість виконати самостійно чи в групі щось цікаве, корисне.

         Найціннішим результатом участі дітей в проектній діяльності стало поступове формування стійкої мотивації учнів до пізнання нового та самореалізації, створення в дитячих колективах сприятливого психологічного клімату для розвитку кожної дитини.

       Крім цього, участь в проекті значно розширила коло спілкування наших вихованців з представниками громадськості, своїми однолітками з інших навчальних закладів.

        Найбільш цікавими та результативними для наших учнів є ігрові технології. Поклавши їх в основу творчого пошуку, педагоги початкових класів разом з дітьми в листопаді підготували та презентували проект «Кольорова осінь».  Пошукові групи не просто зачарували всіх учасників барвами, звуками, ароматами осені, неповторним розмаїттям рідної землі – годувальниці, а й показали стурбованість екологічними проблемами нашого краю.

      А вже в січні на дітей чекала нова сходинка проекту «Я – особистість». Її організатор, психолог школи І.В. Коваленко запропонувала старшокласникам знайти відповіді на важливі питання: яким шляхом йти до здійснення своїх мрій та стати справжньою особистістю? Креативне, творче бачення різних сторін особистості сучасної молодої людини, громадянина показали учні 7 - 9 класів. Особливо приємно було бачити щирі наміри дітей творити добро, цінувати та сповідувати в житті справжні людські чесноти. Наш проект продовжується.     

     Хочеться побажати нашим колегам з інших шкіл-інтернатів сміливіше впроваджувати інноваційні методики для успішної реабілітації, адаптації дітей з особливими потребами та підготовки їх до самостійного життя. 

Категорія: Статті про нашу школу | Додав: Школа-інтернат (31.01.2017)
Переглядів: 144
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]